Herkesin bir tarikatı, bir mürşidi vardır. Mürşit ehil olduğu alanda insanları irşad edendir. Sanatçıların örnek aldıkları sanatçı mürşidleri var, futbolcuların da futbolcu mürşidleri vardır. İnsanlara dini öğreten bu alanda uzmanlaşmış olanlar da alimler. Örnek verecek olursak kiminin mürşidi Fethullah hoca, kiminki Mahmut efendi kiminin ki ise Mustafa islamoğlu'dur. Bu mürşitler arasındaki fark ise Mahmut Efendi ile Fethullah hoca gibiler ehli sünnettir. Mustafa islamoğlu ise şia kitaplarını ve fikirlerini türkçeye kazandıran bir zattır...

Mezhep konusuna gelince, herkesin bir mezhebi vardır. Ehli sünnet olanlar bunu açıkça ifade ederler, ama şii veya vehhabi olanlar takiyye yaparlar mezheplerini açıklamazlar. Ülkemizde şiiler ehli beyt mezhebi olarak, vehhabiler ise selefi adı aldında faaliyetlerini yürütürler. 

 

Allahüteala : Allah yolunda öldürülenlere "ölüler"" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız. (bakara 154)

 
Buradan ne anlıyoruz Peygamber Efendimiz (s.a.v) her ne kadar beden olarak vefat etmiş olsa da, ruhen diridir. Selavat getirdiğimiz zaman Allahüteala tarafından ona falan kişi size salavat getirdi diye bildirilmesi veya bunu bizzat kendisine duyurulması Allahüteala için kolaydır! Ol der olur!
 

Okul Zil Programı

yilsoftzil

9786059223690
logo5

Esma-ül Hüsna

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün182
Dün568
Bu hafta182
Bu ay13633
Hepsi954762