Beni en çok etkileyen havsalamın almadığı ayetler. Çünkü ben sorgulamadan güveniyorum, inanıyorum. İnanç konusunda samimiyetime güveniyorum ve bunun karşılıksız kalmayacağına inanıyorum. Benim için en önemli delil onu biz koruyacaağız delili değildir, çünkü bir şeyin delili kendisi olamaz. Samimi olana Allahütealanını furkan nasip edeceği ayeti benim için çok büyük delil.

 

O halde; 

  • Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.

 

HİCR-9

  •  Ey iman edenler! Eğer Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız; O, size iyiyi kötüden ayırt edecek bir anlayış verir ve sizin kötülüklerinizi örter, sizi bağışlar. Allah, büyük lütuf sahibidir.

ENFAL-29

 

  • Hz.Lut kıssası
  • Hz.Musa ve Harunu talep etmesi

Elmalılı (sadeleştirilmiş) (7/A'RÂF-150: Musa kızgın ve üzgün olarak kavmine döndüğü vakit: «Bana arkamdan ne kötü halef oldunuz. Rabbinizin emrini beklemeyip acele mi ettiniz?» dedi ve levhaları bırakıp kardeşinin başından tuttu ve kendine doğru çekmeye başladı. Harun: «Anamın oğlu! İnan ki, bu adamlar beni hırpaladılar, az daha beni öldürüyorlardı. Sen de benimle düşmanları sevindirecek bir harekette bulunma ve beni bu zalim kavimle bir tutma.» dedi.)

 

http://www.kuranmeali.org/7/araf_suresi/150.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

 

Çok enteresan, mealler herkesin kutsal metne olan hürmetini gösteriyor. Kimisi levhaları yere attı kimisi bıraktı diye anlam vermiş.

A'RÂF-150:

 

Okul Zil Programı

yilsoftzil

9786059223690
logo5

Esma-ül Hüsna

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün563
Dün589
Bu hafta3709
Bu ay9115
Hepsi1031207