·         49:15 Perdenin arkasında Allah oturur mu? Perde demek örtülen demektir. Rasulullah perde ile örtülür. Benim o lafımdan onu çıkardığına göre ben demiş oluyorum ki perdenin arkasında Allah oturuyor. Ne manya bir tabir bu. Allah oturmaktan münezzeh. Allah perde ile perdelenebilir mi? Allah mekandan münezzeh. Makamda oturmak insana mahsus.Yeryüzünün en cahili olmayan, bunu söylemez. Zerre kadar beyni olan, hoca orda Allah oturuyor kastetti der mi? Haşa ve Kella. Bunlar kafir oldular. Acil tövbe ve İman et

·         47:14 Buhari ve Müslimde bir hadiste ''Ben Rabbimin yanında geceliyorum.'' diyor. Yani manen, Allah'a en yakın makamda geceleri kalıyorum diyor. Cibril Aleyhisselamla ilgili böyle bir hadis,bir ayet var mı? Yok. Dikkat edin sizi bile kandırırlar.

·         46:01 Bir Müslüman'a kafir diyen, o müslüman kafir değilse ki ben kafir değilim, Elhamdülillah. Onlar kafirdir. Hadisi şerif sahihtir. Müslümdedir. Sizin biriniz müslüman kardeşine ey kafir derse muhakkak o iki kişiden biri kafirdir. Dediği kişi ise yerini buldu. Dediği kafir değilse, diyen kafirdir. Rasulullahı perdenin arkasında gördü demekle niye kafir olayım? Rasulullah Cibrilden öne geçmiş. Meneviyatta, Ruhaniyette İlk yaratılan o zaten. Allah'ı ilk ilimler verdiği o. İlk tecelli ettiği o.

·         44:39 Allah diyorki; ''Kur'an kıymetli bir elçinin sözüdür.''Halbükü Cebrailin sözüdür, desen sana kafir diyecekler. Ama Tekfir Suresi ayetin mealine bakın, Cibrilin sözüdür,der. Ne demek bu? Elçi onu getirdiği için. Onu indiren kim? Ancak Allah! Onda ne Cibrilin nede Peygamberin bir tek kelime katkısı var mı? Haşa yok!

·         44:29 Ama bir adam derse ki vahyi peygamber gönderdi. Vahiy onundur. Kur'an-ı peygamber gönderdi. Kafir olur.

·         43:53 Sordu Cebraile yaşın kaç? Dediki bilmiyorum Sema katında bir yıldız var 72 bin senede bir doğar ben onu 72 bin kere gördüm. Hesap et .Dediki o benim nurumdur. Buda var tefsirlerde. Yani Cibrilden daha Mükaddemdir. Müreccahdır. Daha üstündür.

·         42:30 Miraç gecesi, Vedduhayı kimden aldı? Bizzat Allah'tan aldı. Amenerrasulüyu, Ahzap suresi Huvallahullezi ayetini bizzat Allah'tan aldı. O noktada Allah'ı görerek aldı. Cibril Allah'ı görmedi ki perde arkasından aldı. ''Hiç bir beşerin Allah ile konuşması olmadı. Ya vahiylen olur. Ya perde arkasından.'' Cibril de perde arkasından alıyor. Aç bakalım perdeyi orda ne görürsün? Gördükü Rasulullah içerde. Bu demek değilki Kur'an-ı Rasulullah yazdı. Bu vahiyde ilk durak.

·         42:02 Cebrail Aleyhisselam Allah'ı gördü mü? Görmedi. Hiç bir melek gördü mü? Görmedi. Hiç bir peygamber Allah'ı gördü mü? Görmedi. Muhammed Mustafa gördü mü? Gördü. Sen hiç Mevlid-i Şerif demi okumadın sen? Peygamberimiz Allah'ı gördü, ordada Cibril'den üstünlüğü ortaya çıktımı mı? Çıktı. Perda arkasında Rasulullah var. Yani Cibrilden daha üstün.

·         41:26 Miraç gecesi, Cebrail Aleyhisselam gitti gitti nereye kadar? Sidretül müntehaya kadar. Münteha ne demek? İmtihan nihayetten gelir.Sondurak. İnsan dostunu böyle yerde terk eder mi? Rasulullah onu yanına istedi. Burdan ileri Allah'ın Nuru kaplamış, bir adım, hatta parmak ucu kadar yaklaşsam, ileri gitsem, nurdan yanarım dedi. Rabbim seni davet etti, o gücü verdi dedi.

·         39:40 Rasulullah (s.a.v.), Cebrail (a.s.) dan daha üstün. Allah'a daha yakın. Ruhlar aleminde daha önce o yaratılmış. Vahiy önce Onun Ruhaniyetine verilmiş. Cebrail (a.s.) zahirde yani bu dünya kurulduktan sonra vahye aracılık yapmış. Maneviyatta tüm vahiyleri önce peygamberimiz almış. Tüm Ehli Sünnet metinlerinde yazar. Beşerin peygamberleri, meleklerin peygamberlerinden daha üstündür.

 

Okul Zil Programı

yilsoftzil

9786059223690
logo5

Esma-ül Hüsna

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün7
Dün344
Bu hafta2405
Bu ay7377
Hepsi969357