Bize kuran yeter deyip sünneti terk edenler.2010-10-08 01:04:38

(O şehrin en uzak yerinden değerli bir adam koşarak geldi de, dedi ki:"Ey kavmim! bu gönderilenlere tam manasıyla uyun!" Yasin 20) Kuranın tefsirinde kuran yeterlidir diyen Umut kardeş yukarıdaki ayette şehrin bir uçundan gelen şahsın Habibi Neccar olduğunu açıklayan bana başka bir ayet gösterirmisin? Bunun gibi direkt anlaşılmayan ayetler vardır onlar nüzül sebebi bilinmeden anlaşılmazlar. Peygamber efendimiz sadece postacı değildi bunları açıklıyordu.

Haşa:Peygamber efendimiz ve Reşit halifeler takiyye mi yaptı?2010-10-08 00:37:30

Hz.Muaviye peygamberimizinin kayınbiraderi ve vahiy katibidir. Halit bin Velit islam olduktan sonra islam ordularına kumandan tayin edilmiş ve hiç malup olmamıştır. Hz.Muaviyeyi Hz.Ömer Şam valisi tayin etmiştir. Lütfen biraz siyer okuyalım. Geçmişleriyle sahabileri sorgulamayalım. Şeytanın en büyük sıfatı olan kibirden kurtulalım. İslam alimlerine saygı duyalım(İmam Azam, Şafi,Hanbeli,Malik, İmam Rabbani, Gazali, Buhari, Müslim, Tirmizi, Bağdati, F.Razi ve daha binlercesi. Bunlar boş adam değiller...

 

Umut Bulut ve benzerleri2010-10-08 00:17:46

Bu tip adamların genelde ne arapça bilgileri vardır ne de kurandan kısa sürelerden başka ezberleri vardır. Be kardeşim evet kuranın en önemli tefsiri kurandır. Ama her ayetin kuranda tefsiri yoktur. Sana burda yüzlerce ayet yazarım nüzül sebebini bilmeden neyi kastettiğini anlamaz ve işkembeden atmak zorunda kalırsın. Sana göre "İmam buhari hangi hadisin sahih olduğunu bilmeyecek kadar cahil, Müsnetin müellifi Ahmet bin hanbel de Umut bulut kadar hadis ilmine hakim değil" öylemi. Allah kibirden korusun.

Kurani Kerimi anlamanın yolu hadisi şeriflerden geçer2010-10-07 23:27:20

İslam düşmanları yüce kuranımızı yok edemeyeceklerini anlayınca hadisi şeriflere uydurma deme yoluna gittiler. Daha sonra da ayetleri kendi kafalarına göre yorumlamaya başladılar. Oysa hadis demek nüzul sebebi demektir, kuranın birinci elden tefsiri demektir...

Kabeyi koruyan Rab, dinini de koruyacaktır.2010-10-07 23:08:25

Malesef birkaç yıl öncesi kadar ülkemize hakim olan ergenekon zihniyeti bizlere TRT ve bazı gazeteler aracılıyla Yaşar Nuri öztürk benzeri isimleri dikta etmiştir. Malesef aradan geçen süre içerisinde farkında olmadan bu şahsiyetlerin fikir nesli türemiştir. Bir çok mezhepsize sorsan yaşar nuriyi sevmez ama bir çok görüşü onunla örtüşür. Allaha sükür ki son zamanlar ehli sünnet camiaları ortak toplantılar yaparak tekrar icmayı oluşturmak üzereler. Yani kabeyi koruyan rabbimiz dinini de koruyacaktır.

Ehli dalaletin tuzağına düşenler2010-10-07 22:57:52

Bir hadisin uydurma olup olmadığını müsaade et de imam buhari senden daha iyi bilsin. Bu ümmetin alimlerinin yüzde 99 unun birlikte hareket ettikleri bir yol vardır, bu yola ehli sünnet denir. Bunların haricinde olanlara ehli dalalet yani sapık fırka denir. Bunlar da hiçbir zaman kendi aralarında icma sağlamamışlardır. Bazısı bir şeyi inkar eder, bazısı da başka bir şeyi. Bu mezhepsizlerin tuzağına genelde islam dinini sonradan öğrenenler ve sünnet namazlara dikkat etmeyen, ihlassız kimseler düşer.

Edille-i Şeriye Döttür kitap,sünnet,icma,kıyas2010-10-07 22:47:02

İslam dinini nasıl anlamalı. Nasıl ki, tıp hakkında doktorlar konuşmalıysa din hakkında da din uzmanlarının görüşlerine itimat edilmeli. Malesef burada bazı yorumcular işkembeden sallamakta. Hadis ilmi ve usulu hakkında bilgisi olmadan fetva vermekte. Hadisi şerifleri bizlere getiren şahışlarla, kuranı bizlere getiren şahışlar aynı kişilerdir. İmam buhariler tv karşısında dallas dizisi seyreterek büyümediler. Aileleri onları daha kundakta iken islam medreseleri eğitimiyle yetiştirdi...

Yazıyı güzel ama başlık uymadı2010-10-07 22:34:06

Elbette sahabilerin geçmiş hayatlarında bir takım eksiklikler olacaktır. Bu bir eğitim sürecidir. Bu insanların bir kısmı müşrikliği birakıp da bu ilahi yolu tercih etmişlerdir ve devamlı olarak ihlas merdivenlerinde ilerlemiş olgunlaşıp zirve yapmışlardır. İslam gözlüğüyle bakmasını bilmeyenler, Hz.Adem dahil olmak üzere bir çok peygambere dahi hata bulabilirler. O sahabeler en büyük eğitimciden eğitim almışlar. En faziletli bakışlarla gözgöze geldiler. Allah bizleri onların yolundan ayırmasın.

 

Okul Zil Programı

yilsoftzil

9786059223690
logo5

Esma-ül Hüsna

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün425
Dün444
Bu hafta3120
Bu ay23002
Hepsi914760