Bir motor fabrikası motoru sağlam bir şekilde bitirene kadar bir çok mühendisleriyle beraber binlerce deneme yapar, aksaklıklar çıkar onları giderirler. Bazen otomobille bir yere giderken arıza verir, bazen işler ters gider. Ey insanlar hiç düşünmez misiniz bu dünyanın milyonlarca yıl hiç lastiği patlamadı, hiç suyu kesmedi, hiç güneşi sönmedi. Her canlının gücüne göre yiyeceği önünde. Sizce normal mi dünyada oksiyen olması. Nasıl bunca zaman bitmiyor bu oksijen ve ağaçlar kurumuyor, Sular ise bütün canlılara hayat veriyor. Çok tatlı ve faydalı bir içecek. Bu kadar işlerin yolunda gitmesi sizleri uyandırmıyor mu?
Hz.Aişe örneğini veren kişiye gelince, Hz.Aişe evet küçük yaşta Efendimiz(s.a.v) le evlendi. Doğrudur ama neden? Çünkü onu Allah seçti. Çünkü o çok zekiydi, hafızası çok güçlüydü. Onun sayesinde kadınlarla ilgili hükümler ve özel durumların bilgisi bizlere kadar geldi. Olayı iyi okursanız Hz.Aişeyi Babasının zorla vermediği ve ilk evlendiğinde değil de yetişkin olduğunda zifaf gerçekleştiğini görürsünüz.

“Şüphesiz Allah, bir (dişi) sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez. Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, ‘Allah, bu örnekle neyi amaçlamış?’ derler. (Oysa Allah,) Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz.” (Bakara Suresi, 26)

Netice itibarıyla o muhteşem donanımlı, mükemmel yaratık olan sivrisineğin kendi kendine oluştuğunu söylüyorsunuz ya. İşte kur'an sizin için diyor ki: "Onların niyetlerinin ve amellerinin bozukluğundan dolayı Allah onların kalplerini mühürlemiştir. Onlar için çok çetin bir azap vardır. Onlar cehennemde ebedi kalacaklardır".

Okul Zil Programı

yilsoftzil

9786059223690
logo5

Esma-ül Hüsna

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün427
Dün444
Bu hafta3122
Bu ay23004
Hepsi914762